Brněnské taneční večery


Brněnské taneční večery jsou dílem tří členek skupiny Hurriya - Lenky, Katky a Elišky. Pod původním názvem Brněnské tribalové večery vznikly s cílem propojit brněnskou tribalovou scénu, a to převážně studentky, a poskytnout možnost výměny zkušeností a bezpečný prostor pro vystupování a trénink vystupovacích dovedností. 
Původně byly BTV určené pouze tribal tanečnicím z Brna a okolí, ale nyní se tyto večery otevřely i dalším nadšeným studentkám orientálního tance. Tribal je především o sdílení, o komunitě, o společném prožívání, takže pokud se chcete k nám přidat, přijďte a seznamte se. Budeme se na vás těšit ve studiu Tlukot na Novobranské 4. 

Facebook skupina pro BTV


21. 6. 2019, od 18:30 / 31. večer s Lenkou - Pečuj o sebe

Péče o sebe je čím dál více diskutované téma. Konečně je to bráno jako nezbytná součást života a ne nějaký luxus, kdy si ženy vymýšlejí kávičky s kamarádkami. My ale toto téma probereme opravdu ze všech možných stran. Kromě té psychické a emoční stránky nebude chybět především fyzická péče o tělo jako podpora zdraví tanečnice. Jakožto milovník systematičnosti se máte opravdu na co těšit. Zkusím vám také předat nějaké tipy či návody, jaksi vyhradit čas, abyste mohly pravidelnou péči o sebe zařadit do každodenního života. Zároveň se těším na velkou diskuzi s vašimi zkušenostmi a postřehy.

Těšíme se na vás,
Lenka

Proběhlé večery

1/ 10.5. (seznámení, osobní taneční historie)
2/ 31.5. (Beats Antique, trendy a styly v TF, úvod do studentského kostýmu, úvod do make-upu)
3/ 21. 6. (umělé řasy, použití květin do vlasů, host - Míša Hamajová z Nakari a povídání o organizaci festivalů a tribal komunitě)
4/ 17. 7. (tribal značky, host - Alex ze skupiny Anatoli a povídání o hudbě a loutně)
5/ 14. 8. (základní střih kalhot - melodia a pantalony, host - Lucilla a povídání o zážitcích z cest, o vystupování na živou hudbu a o německé taneční scéně)
6/ 13. 9. (líčení - podklad, pudr a konturace, tvorba vlastníc šperků z tribal komponentů)
7/ 18. 10. (etika - kurzy a semináře, líčení - úprava obočí)
8/ 22. 11. (Odkaz rodiny Salimpour)
9/ 13. 12. 2013 (Vánoční párty)
10/ 17. 1. 2014 (lepení řas - praxe, host- Lilith, povídání o účasti na Bellydance Evolution)
11/ 22.2.2014 (povídání se Stanislavou Mužíkovou a Irenou Čepickou o Unmata ITS a festivalu Tribal Umrah)
12/ 28. 3. 2014 (korálková kolečka - výroba)
13/ 16. 5. (gothic a steampunk subkultura a spojení s bellydance, líčení - hrátky s barvami)
14/ 13. 6. (historie tance 1, etika do šatny)
15/ (historie tance 2)
16/ 10. 10. (Tipy pro organizaci kostýmů a osobního prostoru, nejnovější poznatky pro líčení)
17/ 14. 11. (Dark fusion - host Zafirah, jak zatočit s trémou)
18/ 13. 12. 2014 (Vánoční párty)
19/ 30. 1. 2015 (American Tribal Style® v kostce)
20/ 6. 3. 2015 (Křivky - sladění kostýmu a postavy)
21/ 10. 4. 2015 (Křivky - tvary obličeje)
22/ 15. 5. 2015 (Vše o vlasech - účesy, kytky, čelenky, šátky, ozdoby + výroba dredů)
23/ 19. 6. 2015 (Rekvizity v tribalu, hudba - výběr a základy editace)
24/ 6. 11. 2015 (Trénink v denním životě)
25/ 18. 12. 2015 (Vánoční párty)
26/ 12. 11. 2016 (Do detailů aneb Jak vypadat profesionálně)
27/ 17. 12. 2016 (Tanec vs. mateřství)
28/ (Praktické rady k líčení)
29/ 26. 5. 2017 (Orientální tanec s čistým štítem - host Sheyla)
30/ 31. 5. (ATS včera dnes a zítra)


Pravidla 

Obecné

1. Brněnské taneční večery (BVT) byly založeny s cílem poskytnout tribal tanečnicím a studentkám z Brna a okolí bezpečný prostor pro trénink jejich vystupovacích dovedností, prostor pro výměnu zkušeností a seznámení se s ostatními tribal nadšenkyněmi. Nyní jsou večery otevřené všem studentkám orientálního tance bez rozdílu zkušeností. 

2. Respekt a vzájemná úcta je pro nás prvořadé. Vyhrazujeme si právo vyloučit z večerů kohokoliv, kdo se chová hrubě nebo nezdvořile vůči ostatním. Ze zkušenosti je fotografování často velmi rušivé, proto na večerech fotíme jen výjimečně. 

3. Organizátorky pořádají BTV bez nároku na honorář. Účastnice se skládají pouze na pronájem studia a to jednorázovým poplatkem 50,- Kč za večer (ať už se zdržíte libovolně dlouho).

4. Jako divačky máte nejdůležitější úkol - podpořit vystupující :-) Nabídněte slova chvály, ale kritiku dejte jen v případě, že jste o ni požádány.

5. Pokud máte chuť a možnost (není to povinné), přineste na večer drobné občerstvení, o které se budete chtít podělit s ostatními. Může to být něco na pití (čaj, kafe, limča nebo víno) nebo něco malého na zub (pomatlánka, olivy, chřoupání). Společně si tak můžeme večer zpříjemnit neb i tanec prochází žaludkem :-D

6. Jednotlivé večery mají vždy své téma, kterému se podrobně věnujeme. Pokud máte návrh na téma nebo vás cokoliv k tématu zajímá, napište to prosím do komentářů/na email. Moc rády se podělíme o své zkušenosti a ještě raději poradíme s tím, co vás zajímá nejvíce.

Vystupování

1. Vystupování na BTV je čistě dobrovolné. Pokud nechcete, nikdy vystupovat nemusíte.

2. Hlavní cíl BTV je ale právě možnost vystoupit v bezpečném prostředí, tzn. před publikem z řad ostatních tanečnic a studentek. Máte možnost vyzkoušet si svoji novou choreografii, kterou jste si vytvořily pro radost,choreografii od vaší lektorky, nebo třeba i zkusit improvizaci. S líčením nebo bez, s kostýmem nebo jen v tréninkovém oblečení, prostě jak se cítíte. Můžete ukázat třeba jen polovinu z celého vystoupení. Máte dovoleno chybovat a brát to s humorem ;-) Experimenty jsou dovoleny, ba dokonce vítány.

3. Na své vystoupení se můžete chystat tak intenzívně, jak jen chcete. Tzn., že se také nemusíte chystat vůbec.

4. Své vystoupení prosím nahlaste do komentářů pod akcí (nebo na email afsana.@seznam.cz) a připište také délku vystoupení. Hudbu stačí přinést v telefonu. 

5. Jednotlivá vystoupení nemají časový limit. 

Žádné komentáře:

Okomentovat